Домівка   UA RU EN
 

Волонтерська програма у Баранівці, 2011

06.11.2011 р., 08:23

Спочатку ми мали сумніви. Чи знайдуться такі, хто захочуть їхати до села працювати 6 годин протягом 6 днів на тиждень? До того, це не пил прибирати й тістечка випікати, а займатись важкою, часом брудною фізичною працею? Не маючи жодного уявлення про те, хто ми такі, не знаючи нічого про курс, Основи свободи та Ініціативи змін?

Отже, таких “божевільних” виявилось достатньо! З липня до середини жовтня 46 учасників взяли участь у програмі волонтерів, що відбувалась у Баранівці.Хто ці герої?

 • Переважно молоді юнаки та дівчата віком від 20 до 30 років. Хоча разом з батьками у нас побували й дітлахи від 1 до 14 років.
 • Більшість становили українці, проте кількість помічників з інших країн була значною – наші волонтери приїхали з Росії, Бєларусі, Молдови, Румунії, США, Англії, Франції, Німеччини, Норвегії, Швейцарії й Лівану.
 • Деікілька чоловік приїхали до нас здалеку завдяки дружнім почуттям, але для більшої частини волонтерів це був перший контакт з F4F та IofC.
 • Всіх нас поєднувала неймовірна сила, готовність допомагати, як правило, чудове почуття гумору!

Яким був звичайний день волонтера у Баранівці?

Кожний день (крім одного вихідного на тиждень) складався з 6 годин праці та 6 годин відпочинку. Тихий час починався о 6 ранку – обов’язковий для “оргкоманди” й за бажаннями для волонтерів. Варто додати, якщо у липні волонтерів, які “бажали” знайти час на ранковий тихий час, не було зовсім, то вже у серпні до багаття, де ми збирались зранку, стали збиратись майже усі мешканці дому. А обов’язкова програма починалась зі сніданку о 7:15, продовжувалась коротким плануванням. Відбій був десь біля 11 вечора – раніше за всіх йшли спочивати постійні мешканці дому, тоді як “новачки” насолоджувались спілкуванням допізна.

Що саме робили у робочий час й чим було наповнене дозвілля?

Робота складалась із допомоги у будівництві, на городі, кухні, прибиранні ділянки. Так, наші волонтери викопали траншеї під каналізацію й ями для зміцнення фундаменту дому, зняли старий дах, перевірили-переносили 20-кілограмові солом’яні блоки, розібрали занедбану “бабціну оселю”, побудували майстерню. Ще тішили нас смачними стравами різних народів світу, допомагали заробляти гроші для Баранівки на Сорочинському ярмарку й заготовити на зиму різну “консервацію”.

У вільний час ми вчили один одного різним речам – від того, як приготувати брауніс (американський неймовірно смачний шоколадний пиріг) за 5 хвилин й правильно надати першу медичну допомогу, до того, як кроїти м’які іграшки й майструвати солом’яних ляльок. Вправлялись на командну роботу, ходили на річку й просто гуляли пагорбами. Вечорами збирались на ватру бавитись у різні забавки, співати пісень, оповідати власні історії, розповідати про рухи та ініціативи, до яких ми долучені. На выхідних дехто їздив до Опішні у музей гончарства або до Великих Сорочинців на ярмарок.

Скільки часу у середньому провели волонтери у Баранівці?

Початковою умовою участь у волонтерській програмі мала бути не менше двох тижнів. Адже часто біля тижню йде на знайомство та звикання, на те, щоб опанувати якусь роботу. Але згодом стало зрозуміло, що 2 тижні – надто задовгий термін для багатьох учасників. Тому ми дозволили приїжджати навіть на 2 дні, якщо людина була зацікавлена брати участь у проекті на довгий час.

Які відгуки ми отримали?

Одна людина поїхала з Баранівки невдоволеною. Взагалі це ми попросили його полишити програму через недотримання правил дому та розкладу.

Від інших волонтерів ми чули позитивні відгуки “різної інтенсивності”. Найбільш втішливим було взнати, що люди почували себе в нас ніби “в себе вдома”, а приймали їх “такими, якими вони є”. Ще нам було радісно бачити, що волонтери повертались до нас разом з друзями та рідними, рекомендували приїжджати до Баранівку друзям й знайомим, дехто навіть думає придбати десь у Баранівці хатинку.

Чим стала програма волонтерів для нас – її організаторів?

Для мене це стало найбільшим натхненням року. Просто знати, що у світі стільки є безкорисливих людей, уже роблять життя красивішим та приємнішим. А ще й бачити, як Баранівка слугує місцем зустрічі таких людей, обміну досвідом, знаннями й навичками між ними, заряджають енергією й бажаннями “чинити добро” – так це для мене взагалі вже частинка “здійсненної мрії”.

Й за це – низький уклін й величезна подяка всім нашим волонтерам разом укупі й кожному зокрема, нашим бравим помічникам у поширенні інформації про волонтерську програму – Олексію Стасевичу, Владу Лесняку, Ользі Бібок й всім незгаданим тут добрим людям. Й ще, звичайно, Ініціативам змін Швеції, фінансова підтримка яких уможливила наш величний задум.

Дякуємо вам дуже!

Олена Кашкарьова,
Координаторка програми волонтерів у Баранівці

Дивитись галерею світлин 1 та галерею світлин 2

 • http://stroiteli.od.ua slav_k

  21 июня – День Музыки в г Раздельная

  Приветствую Вас, творческие люди г Барановка!

  Предлагаю Вам поддержать инициативу г Раздельная (Одесская обл) на проведение 21 июня “Дня Музыки”.

  Так как в более чем в 100 странах Мира этот праздник уже проводится, и с невероятно большим успехом,
  так почему бы и в Украине не внедрить проведение подобного мероприятия как хорошую ежегодную традицию…

  Лично мне, как организатору раздельнянского Дня Музыки, было бы интересно услышать новые голоса
  и новых музыкантов с Барановки на следующем Дне Музыки в г Раздельная, что состоится 21 июня 2012 года.

  Но возможно кто-то из ваших людей может организовать нечто подобное в этот день, тогда заинтересованные музыканты
  (и я в том числе) могли бы приехать в Барановку, чтобы представить наши творческие возможности на вашей территории.

  А пока мы планируем, что 21 июня 2012 года, мы будем праздновать День Музыки именно в г Раздельная, поэтому,
  заранее приглашаем всех желающих присоединиться в этот день к нам, и выступить на нашей сцене. Вы желаете принять участие?

  Обязательные условия:

  1) выступление исполнителя или группы только вживую (фонограммы запрещены).
  2) предварительное (до концерта) прослушивание потенциального участника (кандидата).

  P.S. Для примера Вы можете посмотреть как прошёл первый День Музыки 21 июня 2011 в г Раздельная http://stroiteli.od.ua

  • http://oleksiy-stasevych.myopenid.com/ stasevych

   День добрий. Дякуємо дуже за пропозицію. Чи не могли б Ви написати про неї на нашу скриньку info at baranivka.org? Дякую.
Baranivka.org | info at baranivka.org | Про нас | Календар | Вхід