Домівка   UA RU EN
 

Семінар по роботі з асоціативно-метафоричними картками: як це було

31.07.2013 р., 05:32

Вихідними 20-21 липня у «Домі в Баранівці» ми разом створювали диво. Ми – це тринадцять учасників семінару «Арт-терапія у повсякденному житті». І дивотворцями ми стали за допомогою психолога, психотерапевта Наталії Нелідової та асоціативно-метафоричних карт.

Робота з картами зовнішньо нескладна: обираєш або взагалі не замислюючись витягаєш карту та думаєш, що вона для тебе означає. Але при цьому, з однією і тією ж картою, скільки людей – стільки ж інтерпретацій. Лише це вже змушує замислитися над різницею сприйняття та перестати вважати, що «я ж це бачу, а отже це є очевидним тільки так, а не інакше!». У роботі з картами зовсім небагато правил, але одне з них – це «у тому, що бачить людина – не можна сумніватися». Незалежно від того, наскільки дивним видається таке бачення, для нього все виправдане. А отже, заслуговує на повагу інших учасників.

Робота проходила як в колі однієї великої групи, та і менших гуртках, в парах та індивідуально. А ще одне правило конфіденційності допомогло побудувати атмосферу довіри у групі.

За рахунок використання найрізноманітніших візуальних образів прокидається творче, інтуїтивне начало; із власної внутрішньої мудрості приходять «підказки» або неочікувані відповіді на запитання, які вже давно мучили.

Увага до себе та спеціально обрані вправи допомогли нам налаштувати самих себе, побачити-почути, що саме для нас зараз важливо, що зачіпає на рівні емоцій та тіла. Окрему увагу ми приділили вивченню власних ресурсів: що підтримує нас, додає сил, приносить радість або умиротворяє. І як отримати доступ до цих своїх ресурсів.

Зображення допомагає екстерналізувати, винести назовні те, що складно описати словами або охопити аналітичним розумом. Тому з їхньою допомогою легше зрозуміти власні життєві стратегії, зрозуміти психологічні причини подій, які відбуваються у житті, розглянути важливі для нас ситуації з різних сторін.

Робота з картами-зображеннями дітей зачепила тему внутрішньої дитини. Це виявилося настільки актуальним для більшості з нам, що ми вирішили спеціально організувати семінар наступної зими для того, щоб продовжити над цим працювати. Так що продовжуйте слідкувати за нашими оголошеннями, далі буде!

А подивитися який вигляд мав наш семінар можна завдяки фотографу Олексію Яловезі ось тут.
Baranivka.org | info at baranivka.org | Про нас | Календар | Вхід