Домівка   UA RU EN
 

Піврічні підсумки

02.12.2012 р., 04:16

Із приходом зими ми подумали, що непогано було б знати про те, як промайнули ці півроку у Баранівці і які в нас подальші плани. Отже “новини за півріччя”, стисло і за сферами діяльності:

Великий крок уперед було зроблено стосовно упорядкування території. Ми почистили ліс (продовжуємо це робити вже котрий рік), прибрали з ділянки весь металобрухт та здали його, встановили каналізацію, розібрали старі напівзруйновані комори, висадили город та встановили 1000-літрову бочку для його поливу.

У наші плани з будівництва входило звести стіни нового будинку, але нам не вдалося це зробити. За цей час ми побудували риштування навколо будинку й встановили віброізоляційні елементи конструкції на другому поверсі.

Головним чином затримка була спричинена тим, що ми так і не змогли отримати замовлені ще навесні короби для вікон та дверей, без яких неможливо почати зведення стін дому. Станом на сьогодні ми отримали короби лише для першого поверху будинку.

Іншою перешкодою у будівництві стали фінанси. Небагато користі зі стін без вікон, а на сьогодні ми зібрали лише 14 000 грн. на вікна, тоді як металопластикові вікна нам обійдуться у 40 000 грн., а дерев’яні – ще дорожче десь на третину.

Літня програма волонтерів цього року прийняла 73 волонтерів (для порівняння: у минулому році нас відвідали 46 осіб) із 15 різних країн (Україна, Росія, Білорусь, Польща, Чехія, Хорватія, Румунія, Німеччина, Італія, Іспанія, Франція, Камерун, США, Австралія та Бразилія). Цьогоріч програма також включала в себе  двотижневий волонтерський табір, організований у партнерстві з Civil Service International та Svit-Ukraine – їхніми представниками в Україні. Також ми продовжили співробітництво з волонтерами Корпусу Миру та встановили контакт з волонтерською організацією із Запоріжжя “Твори добро, Україно”. Програма розпочалася 25 травня з всеукраїнської зустрічі представників організації та спільноти “Основ Свободи” і закінчилася 7-денним курсом від “Основ Свобод”, а також волонтерською конференцією, яка відбулася у останні вихідні вересня і стала “останнім номером у програмі”.

Окрім волонтерів Баранівка прийняла ще 40 відвідувачів – людей, які вже є частиною нашої “групи підтримки” з “Основ Свобод” та “Ініціатив до змін”, зокрема, це Ян і Карін Парсонс, Ян та Інгрід Францон (“Ініціативи до змін”, Швеція), Девід Куртіс (Англія), Клод Бурден (Франція, “Діалог фермерів”), Анжела Старовойтова, Зоряна Борбулевич, Люба Праневіч (“Основи Свободи”), Найджел Хейвуд (Австралія), Бев Апплетон (США) та ін. Вони допомагали проводити як різноманітні заходи та тренінги, так і дискусії всередині команди мешканців Баранівки, розповідали про те, що таке “Ініціативи до змін” та “Основи Свободи”, і підтримували нас просто своєю присутністю.

Також відвідувачами Баранівки стали люди, які  хотіли більше дізнатися про проект та обговорити можливе співробітництво (голова сільради Баранівки, дослідник життя у спільнотах з Москви, журналіст полтавського видання, еко-активісти з Харкова, організатори “Етно-поселення” у Запорізькій області…)

Суттєвий розвиток відбувся у розвиткові команди мешканців Баранівки. Здається, ми потроху вчимося звертати увагу не лише на результати, але й на процес, атмосферу і природу нашого спілкування.

Велику роль у цьому зіграла одноденна сесія, проведена Найджелом Хейвудом, на якій ми розглянули місію проекту і можливості її втілення, а також курс “Основ Свобод”, який допоміг наочно побачити, для чого ж все-таки ми розвиваємо Баранівку:)

Наші плани на найближчий час – завершити все, що зможемо. До морозів доробити бабусину хату (а вона, несподівано для всіх, починає мати досить привабливий вигляд), відпочити після “робочого сезону”. А потім провести оцінювання (приблизно в грудні) і планування наступного року (друга половина січня).

На зиму у Баранівці залишаються Льоша Попков, Льоша Нелуп і Лєна. Роберт і Марина переїхали жити до Дрездена, так що у Баранівки тепер є “свої люди в Дрездені”:) А Надя зараз шукає роботу, якщо в когось є для неї пропозиції по роботі – не згайте вашого шансу :)

Ось, здається, й усі новини.

Велика і щира вдячність усім тим, хто зробив свій неповторний внесок у розвиток Дому!

  • http://www.facebook.com/taras.prystavskyj Taras Prystavskyj

    молодці
Baranivka.org | info at baranivka.org | Про нас | Календар | Вхід