Домівка   UA RU EN
 

Французькі фермери гостили у Баранівці

29.05.2011 р., 09:53

16 травня у Баранівці гостила делегація французів з Лотарингії. Візит відбувся у межах состоялся в круглого столу Міжнародної програми “Фермерський діалог”, що була організована в Україні за підтримки Міжнародної організації “Основи свободи”. Разом з іноземною делегацією у гостях побували й представники фермерів Шишацького району Полтавської області.


Французькі фермери у Баранівці Фермери з Франції поділились власним досвідом у сфері сільського господарства з українськими колегами, зокрема, познайомились з Баранівкою. Допомагала гостям розбиратись у тонкощах баранівського господарювання Олена Кашкарьова. Олена також віддано переклала французькою історію створення “Баранівки”, яку повів Валентин Бондаренко.

Приблизно година знадобилась делегації на чолі з Валентином, щоб крок за кроком обійти усі висоти, видолинки й пагорби та познайомити з основними рисами ведення господарства: нещодавно обробленими й засадженими овочами й зеленню ділянками, поновленим молодими саджанцями садком, квітковими клумбами, каркасом майбутнього нового дому, що зводиться власними силами “баранівчан”.

Валентин окреслив плани щодо розвитку земельного господарства у Баранівці, розповів про будівництво дому та поділився тим, з якими нагальними проблемами зіткнулась “баранівська” спільнота. Деякі перспективи розвитку визначених напрямків бурхливо обговорювались гостями й мешканцями Дому. Вечеря для баранівчан та іноземних гостей пройшла традиційно разом на свіжому повітрі, на десерт був чай з пирогом, спеченим Мариною Кожиною.

Круглий стіл “Фермерського діалогу” відбувався на “Хуторі Гоголя” у добре відомих Великих Сорочинцях, Шишацького району Полтавської області. З місцевими видатними місцями гостей знайомила Маргарита Сіра, яка вже як рік мешкає у Великих Сорочинцях, працюючи волонтером у місцевій школі-інтернаті.

Головною метою візиту “Фермерського діалогу” в Україну було бажання познайомитись з реальностями країни, а також встановлення партнерських взаємин у галузі фермерства та сільського господарства. “Незважаючи на великі розбіжності в умовах життя та кліматі, люди, які працюють на землі, мають спільну мову”.

“Фермерський діалог” спрямований на вирішення проблем, перед якими опинилась вся Планета. Це передбачає участь у вирішенні тих з них, з якими сьогодні стикають фермери: чи це проблеми Європейського Союзу, молочної промисловості, що розвивається у Азії, сільського господарства у Африці, чи розвитку у Східній Європі”, – говорить сайт програми www.fd.iofc.org.

Круглий стіл для фермерів області був зорганізований Міжнародною організацією “Основи свободи”, програмою “Фермерський діалог”, що є частиною Міжнародної організації “Ініціативи змін”.
Baranivka.org | info at baranivka.org | Про нас | Календар | Вхід