Домівка   UA RU EN
 

Баранівка – дім для всіх

10.04.2012 р., 07:03

Що потрібно для побудови дому?

А нашому Дому у Баранівці вже два роки! Не можна сказати, що вони промайнули легко і просто. Спотикались та падали, помилялись та вчились на помилках, сварились, мирились, шукали гроші, шукали людей, натхнення, щоб продовжити роботу.

Нелегкими виявились ці два роки, але навряд чи ми проміняли їх на щось!

Ідея проекту проста: створення вільного, відкритого для всіх майданчику, що сприятиме гармонійному розвиткові окремо кожного та разом усього суспільства.

- Ми хочемо, щоб Дім став місцем, яке розвиває спільноту людей, які поділяють філософію “будь тею зміною, яку хочеш бачити у світі” і готовий втілювати її у життя, – каже координаторка проекту Олена Кашкарьова.

В Україні знайшлись люди, які запалали ідеєю і не злякались почати її здійснювати. У першу чергу – це був Валентин Бондаренко, який надихнув Сергія Третецького, Маргариту Сєрую, Надію Шпитько, Олексія Нелупа, Олену Кашкарьову і багатьох інших підтримати починання та долучитись до команди.

Хлопці з команди проекту сподіваються, що вже невдовзі Дім у Баранівці стане місцем проведення різноманітних програм, тренінгів, семінарів та майстер-класів, а також експериментального майданчика для різного роду громадських ініціатив: культурних, екологічних, освітніх, соціальних та інших.

Що зроблено?

Першим етапом проекту стала купівля старого саманного дому у селі Баранівка та приватизація двох прилеглих до нього ділянок землі. Далі придбали сусідній закинутий дім. Зараз «володіння» Дому – це майже один гектар землі.

На другому етапі було вирито свердловину для забезпечення дому питною водою та проведено трифазну електрику. Цієї весни було встановлено нешкідливу для природи каналізаційну систему.

Залили фундамент прибудови, зміцнили фундамент існуючого дому. Було побудовано дерев’яний каркас прибудови, а всю конструкцію накрито дахом. Зараз команда готується до встановлення стін з солом’яних блоків з наступним їхнім покриттям шарами глини.

За два роки Дім відвідало понад 220 людей із 19 країн. Він прийняв такі програми і команди Ініціатив змін, як Україна активна: загоєння минулого, Дія заради життя-5, Діалог Фермерів, став місцем проведення щорічних зустрічей українських команд Основ Свободи, курсів та тренінгів.

 

Як можна допомогти?

Підтримати проект можна. Приїжджайте та ставайте частиною літньої волонтерської програми або приєднуйтесь до нашої команди на триваліший термін з певною відповідальністю.

Добровільні пожертви  на розвиток Дому можна перерахувати на цьому сайті або через «мережу посольств» проекту.
Докладно читайте на сайті проекту та на нашій сторінці Facebook!

Євгенія Корольова (Україна), Любовь Праневіч (Бєларусь)

Джерело: http://www.iofc.org/node/62180

 
Baranivka.org | info at baranivka.org | Про нас | Календар | Вхід